EKOLOGIŠKA KOMBUČIA

Kas Yra Kombučia?

Natūraliai fermentuotas arbatos gėrimas, kuris dėl savo unikalaus skonio ir privalumų sveikatai, vis labiau populiarėja. Kombučia išgaunama fermentacijos procese, kai arbata, cukrus ir bakterijų bei mielių simbiotinė kultūra susijungia. Toks ingredientų derinys sukuria gazuotą, rūgštų ir šiek tiek saldų gėrimą, kuriuo mėgaujamasi visame pasaulyje.

Įdomus Faktas Apie Kombučia

Ar žinojote, kad kombučia yra žinoma jau tūkstančius metų ir kildinama iš Kinijos? Šis natūraliai gazuotas ir fermentuotas gėrimas buvo gaminamas jau senovės kinų laikais, o vėliau išplito ir kitose Azijos šalyse. Dabar kombučia tampa vis populiaresne visame pasaulyje dėl savo unikalaus skonio ir naudos sveikatai. Tai tikrai senovės tradicijų ir modernumo derinys!

Gamybos stadijos

Kombučios gamyba apima keletą svarbių stadijų:

icon_teaboiling

Arbatos paruošimas

Aukštos kokybės arbatos lapai užvirinami karštu vandeniu, kad išgautų skonį ir naudingas medžiagas.

icon_sugar

Saldinimas

Į užvirintą arbatą dedamas cukrus, kuris suteikia fermentacijai reikalingų maistinių medžiagų.

icon_scob

Fermentacija

Saldinta arbata sumaišoma su SCOB ir paliekama fermentuotis tam tikrą laiką. Fermentacijos procese SCOB suvartoja cukrų ir jį paverčia organinėmis rūgštimis, vitaminais, fermentais ir probiotikais.

icon_flavour

Skaninimas ir karbonizacija

Baigus fermentaciją, kombučia gali būti skaninama įvairiais vaisiais, žolelėmis ar prieskoniais. Tada ji supilama į butelius ir per antrinę fermentacijos stadiją natūraliai užgazuojama.

icon_packaging

Pakavimas

Galiausiai kombučia supakuojama ir paruošiama vartojimui.

Nauda vartotojams

Kombučios vartojimo nauda:

icon_probiotics

Probiotikai

Fermentacijos procese susidaro naudingos bakterijos ir mielės, vadinamos probiotikais, kurie skatina sveiką žarnyno mikroflorą ir gerina virškinimą.

icon_antioxidants

Antioksidantai

Kombučioje yra antioksidantų, kurie padeda kovoti su laisvaisiais radikalais ir mažina oksidacinį stresą organizme.

icon_digestation

Gerinamas virškinimas

Šiame gėrime esančios organinės rūgštys, pvz., acto rūgštis, gali palengvinti virškinimą ir skatinti maistinių medžiagų įsisavinimą.

icon_detoxification

Detoksikacija

Kai kurios studijos rodo, kad kombučia gali padėti organizmui detoksikuoti dėl savo antioksidantų ir probiotikų savybių.

icon_helthierchouce

Imuniteto stiprinimas

Fermentacijos procesas taip pat sukuria vitaminus, tokius kaip vitaminą C, B grupės vitaminus ir mineralus, kurie gali padėti sustiprinti imuninę sistemą.

Kombučios Kokybė Europos Sąjungoje:

Europos Sąjungoje pagaminta kombučia žinoma dėl aukštos kokybės ir griežtų gamybos standartų. ES taiko griežtus reguliavimo reikalavimus maisto saugai ir etikečių žymėjimui, užtikrinant, kad vartotojai galėtų pasitikėti jų perkamais produktais. Kombučios gamintojai ES regione siekia įsigyti aukštos kokybės ingredientų, naudoja tvarias gamybos metodikas ir stengiasi išlaikyti nuoseklią produkto kokybę.

Pasirinkdami ES gamintojų kombučią, galite pasitikėti produkto sauga ir autentiškumu. ES deda didelį akcentą kokybės kontrolės užtikrinimui kiekvienoje gamybos stadijoje: nuo ingredientų įsigijimo iki fermentacijos ir pakuotės.

Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus (-ių) ir tai nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos mokslinių tyrimų vykdomosios įstaigos (REA) požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei dotaciją teikianti institucija negali būti laikoma už juos atsakinga.
Subalansuotos, sveikos mitybos gairių ieškokite Lietuvos Respublikos Sveikatos Apsaugos Ministerijoje

qrcode-lt